Chantal van Mierlo – Verborgen verleden.
Van Chantal van Mierlo las ik eerder de serie met Julia Menken, een serie die ik iedereen ook kan aanraden. Ik kwam er achter dat Chantal een nieuwe serie was gestart met twee hoofdpersonages Lara de Bont en Vincent Kuipers. Alleen ontdekte ik dat pas vlak voordat deel 2 verscheen! Die kan ik dus meteen aansluitend gaan lezen!
Verborgen verleden.

Lara de Bont is Coldcase Rechercheur en heeft een persoonlijke reden om de coldcase van de zeventienjarige Helena van den Bosch Rutgers, die vijfendertig jaar geleden spoorloos verdween, met voorrang te behandelen. Nieuw leven blazen in dit oude dossier zal moeilijk worden en ze denkt dat het een goede zaak is om extra aandacht voor de zaak te krijgen door middel van een podcast. Hiervoor wil ze Vincent Kuiper benaderen, een misdaadjournalist die ook podcasts maakt die goed beluisterd worden. Vincent staat hier wel voor open, temeer omdat hij in een lang lopend onderzoek naar een gevaarlijke drugsbende op non actief is gezet.
De verdwijning van Helena blijkt een complexe zaak te zijn en er komt maar heel weinig informatie los. Toch komen ze stapje voor stapje iets verder.
Chantal start het verhaal direct met een spannende achtervolging. Vincent Kuipers wordt achterna gezeten terwijl hij met zijn wekelijkse hardlooprondje door het park bezig was. Hij wordt zelfs beschoten! Het is duidelijk dat zijn leven in gevaar is. Maar dat niet alleen, ook de krant waarvoor hij werkt wordt bedreigd, wat een reden is om Vincent officieel van de zaak te halen. Hij weigert echter zijn onderzoek, waar hij al vijf jaar aan werkt, echt stop te zetten; nee, deze zaak is voor hem nog niet afgesloten.
Gaandeweg de samenwerking komt Vincent er ook achter dat Lara niet het achterste van haar tong laat zien, ook zij heeft volgens hem geheimen, die ze niet aan hem prijs wenst te geven.
Er zijn verschillende verhaallijnen, en daarvan wordt niet alles in dit deel uitgewerkt. Het is al snel duidelijk dat dit nog in een volgend deel zal door lopen en wie weet nog wel in een derde deel ook. Dat is nog afwachten.
De zoektocht naar Helena en wat er toen gebeurd is kan dan niet soepel verlopen, het verhaal vlakt nergens af. De uitwerking is gedetailleerd en met een spannende onderlaag. De wisseling van personages is prettig, hierdoor worden de onderlinge verhoudingen duidelijk en krijgen we ook van de dader het nodige mee. De schrijfstijl is lekker vlot en duidelijk en de hoofdstukken kort en bondig. Het verhaal is intrigerend te noemen en je krijgt meteen zin in het volgende deel! Dit treft, van deel twee ligt er een recensie exemplaar klaar! Ik ga in één moeite door! #Aanrader!
Lieve leesgroet, Carla Kooijman.
*Auteur: Chantal van Mierlo *Uitgever: Volt *Nederlands *25 maart 2025 *9789062224500 * 304 pagina’s

Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.